Październik 2

Ślubowanie klasy I

DSCN5734Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w lubomierskiej jedynce, jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów. We wtorek, 01.10.2013r. siedemnastu pierwszaków:  Babuśka Klaudia, Babuśka Marcin, Halama Karolina, Jurkowska Amelia, Kaim Agata, Kaim Łukasz, Kaleta Piotr, Kołodziejczyk Weronika, Korzec Maria, Palac Mateusz, Wąchała Kacper, Wojtyczka Martyna, Wojtyczka Przemysław, Zapała Karol, Ziołkowski Tomasz, Złydach Natalia, Złydaszyk Julia uczestniczyło w tym święcie. Mali wykonawcy  wspaniale zaprezentowali się przed szeroką publicznością. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Mszana Dolna – Bolesław Żaba, Ojciec Proboszcz – Piotr Głód oraz mamusie wszystkich pierwszaków.Recytacją wierszy, tańcem i rewelacyjnie zaśpiewanymi piosenkami dzieci zachwyciły wszystkich zebranych, udowadniając przyjaznemu Duszkowi, który ich bacznie obserwował, że są godni bycia wychowankami Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu . Po celująco zdanym teście i założeniu mundurków w obecności Pocztu Sztandarowego Szkoły, złożyły swoje pierwsze śluby. Następnie Pani Jadwiga Baran Stożek – dyrektor szkoły, dokonała aktu pasowania na ucznia. „Świeżo upieczeni” uczniowie otrzymali kolorowe pamiątkowe dyplomy. Na koniec części oficjalnej Ojciec Proboszcz poświęcił pierwszakom plecaki, a Pan Bolesław Żaba złożył im życzenia i na ręce pani dyrektor przekazał podarunek.
Dalsze świętowanie odbyło się w klasie przy muzyce i słodkim poczęstunku.
Dziękujemy rodzicom uczniów kl. I za troskę, wsparcie i zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości szkolnej.

                                                                              Wychowawca klasy I: mgr Katarzyna Wojtyczka


Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 2 października 2013 by Natalia in category Bez kategorii