Czerwiec 25

Wyróżnienia w konkursie „Bezpiecznie na wsi…”

IMG_4119Tegoroczna edycja konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Limanowej odbywała się pod hasłem: Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz.

Tradycyjnie już honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udzieliła Państwowa Inspekcja Pracy.

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Tegoroczny temat dotyczył zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym zwierząt gospodarskich.

Kilkunastu uczniów z naszej szkoły wykonało prace konkursowe. Wyróżnienia na etapie powiatowym otrzymało aż 7 uczniów: Szymon O.-kl. I, Wiktoria K.-kl. IV, Bartek Z.-kl. Vb, Urszula K.-kl. Va, Maciej O.-kl. Va, Amelia J.-kl. VII i Julia Z.-kl. VII

Gratulujemy!

 red. Katarzyna Wojtyczka

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 25 czerwca 2020 by Natalia in category Uncategorized