Październik 30

Warsztaty kulinarne w naszych oddziałach przedszkolnych

123201504_3370547139726173_1419572496413553460_nW dniu 29 października odbyły się warsztaty kulinarne. W tym celu zostały zakupione potrzebne produkty do przeprowadzenia warsztatów. Działaniem kulinarnym były, słodkie wypieki w postaci „babeczek”.

Zajęcia kulinarne składały się z trzech części:
1. Wstępna – przedstawienie tematu zajęć, poznanie produktów oraz poznanie sposobu wykonania zadania.
2. Działanie dzieci pod nadzorem wychowawczyń.
3. Dekorowanie przygotowanych babeczek, ich degustacja oraz porządkowanie sali po skończonych warsztatach.

Dzieci w pięknie prezentujących się kolorowych czapkach kucharzy wcieliły się w prawdziwych master chefów. Pełne zaangażowania wsypywały do misek, mieszały, wykładały na blaszki oraz dekorowały swoje własnoręcznie wykonane słodkości. W trakcie pieczenia, przedszkolaki wspólnie ze swoimi wychowawczyniami, bawiły się przy znanych i lubianych zabawach muzyczno – ruchowych. Dzięki tym zajęciom wszyscy mogliśmy się zintegrować, dobrze pobawić i nauczyć się aktywnie współdziałać w grupie. Udział w warsztatach kulinarnych pozwolił dzieciom rozwinąć zainteresowania kulinarne, nauczył organizacji swoich działań odpowiedniego planowania, zdrowego odżywiania oraz zachowania higieny podczas przyrządzania posiłków. Zdobyte umiejętności dzieci będą mogły wykorzystać w życiu codziennym.

red. Renata Ogiela
Anna Babuśka

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 30 października 2020 by Natalia in category Uncategorized