Grudzień 5

TEAMSOWE MIKOŁAJKI W KL. II

screen 5Początek grudnia to magiczny czas, w którym dzieci z utęsknieniem czekają na Mikołaja. Zaprzątują im głowę przeróżne myśli. Czy przyjdzie? Czy nie zapomniał? Co jeśli moje zachowanie nie było właściwe? W tym roku dodatkowo doszedł problem pandemii, więc co jeśli Mikołaj zachoruje?

A jednak udało mu się i jak każdego roku nie zawiódł dzieci! Co więcej bardzo zaskoczył drugoklasistów. Ponieważ Mikołaj wie wszystko, nie były mu obce działania uczniów klasy drugiej, m. in. kształtowanie umiejętności pisania listów, więc posłużył się tą formą kontaktu z nimi. Pani wychowawczyni jako pierwsza otrzymała list zawierający prośbę o pomoc w zorganizowaniu tego dnia. Okazało się, że drugim pomocnikiem starszego siwego pana był listonosz, który przekazał dzieciom niespodzianki.

Podczas piątkowych zajęć (04.12), które odbywały się online, atmosfera mikołajek była zauważalna, głównie za sprawą wyglądu uczniów, którzy ubrali się stosownie do tej okazji (czerwone bluzy, bluzki, czapki itp.). Z zaciekawieniem uczestniczyli w poszczególnych działaniach. Analizowali treść listu, który wywarł na nich ogromne wrażenie. Wiele frajdy przyniosła im „sesja zdjęciowa” przeprowadzona zdalnie oraz kolorowanie online.

Te jedyna w swoim rodzaju chwile na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów…

red. Katarzyna Wojtyczka

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 5 grudnia 2020 by Natalia in category Uncategorized