Grudzień 22

Wigilijne kolędowanie w oddziałach przedszkolnych

132027545_1092069114577897_5682308927521157013_nWigilia  Bożego  Narodzenia  to  jeden  z  najpiękniejszych  dni  w  roku, na  który  czekamy  i  przeżywamy  go  uroczyście. W  naszych oddziałach  przedszkolnych dzieci  każdego  roku  poznają  tradycje  i   zwyczaje  świąteczne  i  chętnie  aktywnie  uczestniczą  w  przygotowaniach:  wykonują  ozdoby  choinkowe i łańcuchy, które  potem  zawieszają  na  przedszkolnych  choinkach.   

W  dzień   przedszkolnej  Wigilii  22.12.2020 r.  w  całym  przedszkolu  panowała  radosna, ożywiona  atmosfera.  Świąteczne  dekoracje  w  całej  placówce, wprowadzały w nastrój  oczekiwania  na  wyjątkowe, niecodzienne  wydarzenia. O wyznaczonej  godzinie, dzieci w przepięknych strojach jasełkowych zebrały się aby wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Po  występie wreszcie nadszedł czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło także słodkości.

Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.  Kiedyś  one  zastąpią  nas – dorosłych  w  przekazywaniu  tej  tradycji, do  której  jesteśmy  bardzo  przywiązani  i  co  stanowi  dla  nas  niezaprzeczalną  wartość.  Takie  podniosłe  chwile  nie  tylko  utrwalają  dzieciom  znajomość  zwyczajów  świątecznych  lecz  również  wzmacniają  serdeczne  relacje  między  nimi.

                                                                                             red. Anna Babuśka, Renata Ogiela

Galeria zdjęć

Zobacz film w trybie pełnoekranowym


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 22 grudnia 2020 by Natalia in category Uncategorized