Luty 23

Prawdziwym czytelnikiem czas zostać!

W naszej placówce pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników wpisało się na stałe do kalendarza imprez bibliotecznych. I choć większość dzieci już od dawna odwiedza regularnie bibliotekę, to oficjalne przyjęcie dzieci do grona czytelników biblioteki szkolnej następuje w dniu pasowania.

W tym roku wydarzenie to miało miejsce 18 lutego 2021 r. Dzieci W klimat uroczystości wprowadziły mole książkowe – Justyna, Julka i Milena. Z kolei Martyna, Marysia i Patrycja zapoznały pierwszaków z wierszami Jana Brzechwy. Pierwszoklasiści wysłuchali również próśb lektur i z przejęciem powtarzali słowa przysięgi. Przyrzekali, że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na zakończenie uroczystości uczniowie z rąk p. Krysi – wychowawczyni otrzymali wyprawki czytelnicze w ramach realizowanego w szkole ogólnopolskiego programu „Mała książka – wielki człowiek”.

red. Grażyna Kołodziejczyk

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 23 lutego 2021 by Natalia in category Uncategorized