Listopad 2

BohaterON – włącz historię!

IMG_20211029_140358To już czwarty raz, kiedy uczniowie naszej Szkoły zaangażowali się w ogólnopolską kampanię BohaterOn, której celem jest upamiętnianie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich. Pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego oraz budowanie mostu między pokoleniami to najważniejsze cele projektu BohaterOn- włącz historię!

W tegorocznej edycji autorzy akcji przygotowali interesujące materiały edukacyjne: przedstawienie teatralne, słuchowisko oraz filmiki, dzięki którym nasi uczniowie poznali historię Powstania Warszawskiego. Mieli oni również możliwość zapoznania się z biogramami Powstańców, ich życiem, osobistymi historiami związanymi z walką o wolność naszej Ojczyzny. Ta wiedza posłużyła im do wykonania przepięknych kartek z życzeniami i podziękowaniami dla bohaterskich Obrońców Warszawy. Słowo „dziękuję” najliczniej wypowiedzieli nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III, którzy przygotowali wiele biało-czerwonych ozdobnych kartek ze wzruszającymi podziękowaniami, które z pewnością sprawią nieoczekiwaną radość Powstańcom.

Wszyscy uczniowie, którzy zaangażowali się w akcję BohaterOn – wyślij kartkę do Powstańca, stanęli na wysokości zadania – pokazali, że pamiętają, że los ludzi walczących o wolność naszego kraju nie jest im obojętny.

red. Dorota Węgielska

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 2 listopada 2021 by Natalia in category Uncategorized