Listopad 16

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa i Podziemia Rynku Głównego w Krakowie

IMG-20211116-WA0001Muzeum Lotnictwa oraz Podziemia Rynku Głównego w Krakowie były celem wycieczki klas IV,V i VI . Z uwagi na to, że Muzeum Lotnictwa częściowo usytuowanie jest na wolnym powietrzu data wyjazdu 3 listopada wydała się być idealną ze względu na przewidywaną przepiękną pogodę. Ponad godzinne zwiedzanie z przewodnikiem minęło bardzo szybko dzięki jego zaangażowaniu oraz pasji z jaką opowiadał o lotnictwie. Swoją postawą zainteresował nawet tych, dla których samoloty to mało interesujący temat. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Rynku Krakowskim i obowiązkowe przejście najstarszym pasażem handlowym w Krakowie czyli Sukiennicami. Po spacerze i zakupie pamiątek  z wyjazdu wszystkie klasy udały się do muzeum znajdującego się pod płytą Rynku Głównego.

Półmrok oraz przyciszony głos przewodnika dodawały temu miejscu aury tajemniczości i sprawiały, że każdy ze zwiedzających wytężał wszystkie zmysły, aby w pełni zanurzyć się w panującej tam atmosferze. Zwiedzanie podziemi było swoistą podróżą w czasie, dzięki której przez krótką chwilę mogliśmy się poczuć mieszkańcami starego krakowskiego grodu.

Zaplanowana wycieczka oprócz celów edukacyjnych miała również za zadanie zacieśnienie, a nawet odbudowanie właściwych relacji uczniowskich po wielomiesięcznym nauczaniu na odległość. Integracja przebiegła w bardzo pozytywnej atmosferze, a uczestnicy już dziś planują kolejną wycieczkę w kolejne ciekawe miejsce w Polsce.

red. Katarzyna Murzańska

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 16 listopada 2021 by Natalia in category Uncategorized