grudzień 10

Solidarność szkolna nie ma granic „Podręczniki za grosiki” wysłano do Afryki

podr2Od wielu lat współpracujemy z Fundacją Dzieci Afryki. Wspomagamy finansowo dzieci, które objęliśmy „Adopcją Serca”. Teraz naszą podopieczną jest dziewczynka z Mungu w Zambii. Jednak Fundacja Dzieci Afryki postawiła przed nami kolejne zadanie – ogólnopolską akcję „Podręczniki za grosiki”.

Okazuje się, że uczniowie szkół Dzieci Afryki nie wszędzie korzystają z podręczników, dzięki którym mogliby efektywniej zdobywać i poszerzać wiedzę. Może wydawać się to niewiarygodne, ale w Afryce bardzo często nawet sami nauczyciele nie są w posiadaniu podręczników, co znacznie utrudnia im prowadzenie lekcji, a co za tym idzie, negatywnie rzutuje na poziom nauczania.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Od każdej klasy został zakupiony jeden podręcznik. Fundacja podkreśla, że akcja „Podręczniki za grosiki” będzie milowym krokiem w rozwoju edukacji w Afryce.

Zapraszamy chętnie osoby do włączenia się w akcję.

Oto link, pod którym można dokonać zakupu: Podręcznik dla ucznia Market Dzieci Afryki

red. Małgorzata Kawecka

Posted 10 grudnia 2021 by Natalia in category Uncategorized