grudzień 20

Cicha noc…

CIMG_7155Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania. Chrystus narodził się w ubogiej stajence jako człowiek, aby każdy z nas mógł poczuć się częścią wspólnoty z Bogiem. Przesłanie tego niezwykłego wydarzenia pozostaje szczególnie aktualne w obecnych trudnych czasach pandemii. To właśnie teraz, bardziej niż kiedykolwiek, odczuwamy bowiem potrzebę solidarności.

W piątek, 17 grudnia, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt. Ze względów bezpieczeństwa, uczniowie wystąpili w dwóch grupach. Podczas krótkiego i bardzo wzruszającego przedstawienia, społeczność szkolna, przy akompaniamencie instrumentalistów, odśpiewała wspólnie kolędy. Wysłuchaliśmy również prezentacji dotyczących tradycji świątecznych oraz poruszającego przemówienia Pani Dyrektor Jadwigi Baran – Stożek.

Uroczystość uświetnił występ taneczny uczennic z klas I-III, które przygotowały choreografię do przepięknej pieśni bożonarodzeniowej pt. Noel. W układzie zastosowana została gra świateł oraz doskonała charakteryzacja – przebrane za aniołki dziewczynki swoją prezentacją z całą pewnością chwyciły za serca wszystkich widzów.

Uroczystość przygotowały wraz z uczniami panie : Katarzyna Wojtyczka oraz Dorota Wcisło. Wszyscy wyrażamy ogromna wdzięczność za tak wzruszającą, bogatą i pełną niezapomnianych wrażeń prezentację.

red. Katarzyna Aksamit

Posted 20 grudnia 2021 by Natalia in category Uncategorized