Grudzień 21

Okazje do udzielenia innym wielkiej pomocy zdarzają się rzadko, ale okazje do drobnej pomocy pojawiają się codziennie…

img_20211221_114621Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem przeprowadzili akcję „Szlachetnej Paczki”. Nie zabrakło otwartych serc i chęci do działania. Szkolne korytarze szybko zapełniały się koszami pełnymi podarunków, były to: środki czystości, żywność, „coś na osłodę”. Udało się zebrać produkty dla trzech rodzin z Lubomierza. Szlachetna Paczka wywołuje zawsze uśmiech i radość u osób obdarowanych. Pozwala ludziom w potrzebie nie tylko dostać to, czego potrzebują, ale poczuć się godnie, poczuć się częścią społeczeństwa, które ma obowiązek zadbać o wszystkich. Aby przybliżyć atmosferę świąt do paczek dołączono piękne stroiki przygotowane na Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez grupy przedszkolne. Nie zabrakło również życzeń  zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia od całej społeczności szkolnej.

Dziękujemy za pomoc wolontariuszom z klasy VIII, Rodzicom i wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Dzięki Wam udało się znów dobrze wykorzystać czas przedświąteczny, podzielić się radością, której przecież nigdy za wiele.

„Dobroć dawana innym, zawsze wraca” – niech więc powróci… Niech uczyni zbliżające się Święta Bożego Narodzenia czasem radości i pokoju. Niech Betlejemska Gwiazdka, która zaświeci o zmroku doprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku!

 red. Małgorzata Kawecka

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 21 grudnia 2021 by Natalia in category Uncategorized