luty 16

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SWOJAKÓW”

IMG_6873Uczniowie kl. III naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Organizatorem konkursu był właściciel sieci sklepów Biedronka. Trzecioklasiści poznali piękno Polski oraz gatunki zwierząt, które należy szczególnie chronić. Ciekawe scenariusze zajęć oraz lektura książki z lubianymi bohaterami wpłynęły pozytywnie na kształtowanie u uczniów postaw nie tylko ekologicznych, ale i czytelniczych. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy zbiorowej w formie mapy małej ojczyzny. Uczniowie wraz z wychowawcą wykonali makietę naszej okolicy. Uformowane z papieru pasmo górskie Gorców, wraz z podpisanymi szczytami, domy wzdłuż lubomierskiej drogi oraz „zasadzone drzewa” skrywały zagrożone gatunki zwierząt, które występują w naszym regionie. Praca była piękna i została doceniona przez jury. Otrzymaliśmy wyróżnienie, a wraz z nim maskotki i dyplomy.

Cieszymy się z wygranej!

red. Katarzyna Wojtyczka