październik 16

PRZYJACIELE PRZYRODY W ZATORLANDZIE

startRankiem 7 października promienie słoneczne obudziły uczniów kl. 1-3, którzy z utęsknieniem wyczekiwali na wycieczkę do Zatoru. Upragniony wyjazd wreszcie się ziścił i wszyscy z entuzjazmem ruszyli na podbój Parku Rozrywki Zatorland. To nie przypadek, że udali się właśnie tam, ponieważ jako uczestnicy innowacji pedagogicznej Przyjaciele Przyrody, wzbogacają wiadomości o przyrodzie, a tam mieli taką okazję.

Przygoda rozpoczęła się od seansu w kinie 5 D. Film o dinozaurach wywarł na oglądających ogromne emocje, które potęgowały efekty specjalne: ruszające się siedzenia, „biegające” między widzami dinozaury, zimne powietrze, a nawet deszcz i śnieg.

Kolejną atrakcją był Park Ruchomych Dinozaurów. To jedyne takie miejsce w Europie Środkowej, w którym znajduje się ponad 100 różnych dinozaurów, z których większość porusza się i wydaje dźwięki! Duże wrażenie wywarł na uczestnikach Argentynozaur, największy na świecie ruchomy dinozaur, który mierzy aż 35 metrów.

Po wzbogaceniu wiedzy z zakresu paleontologii, nauki o dinozaurach, nadszedł czas na odwiedziny w Parku Mitologii, gdzie uczniowie skorzystali z niepowtarzalnej szansy przepłynięcia tramwajem wodnym po malowniczym stawie pośród figur greckich bogów i mitycznych postaci. Były one wprost na wyciągnięcie ręki!

W Parku Owadów mieli możliwość poznania prawie trzydziestu różnych insektów. Wszystkie okazy są ludzkich rozmiarów i wyglądają jak żywe. Większość z nich jest ruchomych, co powodowało, że dzieci nie przechodziły obok nich obojętnie.

Przewodnicy po parkach bardzo ciekawie i zrozumiale opowiadali o budzących podziw i zainteresowanie wymarłych dinozaurach i żyjących owadach, pokazując jak fascynujący jest ich świat.

Ostatnim punktem były rozrywki, które były oferowane w Lunaparku. Doświadczyli tam wielu wrażeń na różnego rodzaju atrakcjach: karuzele, diabelski młyn, samochodziki itp. Uczniowie nie chcieli wracać do domu…

Niepowtarzalne i niezapomniane emocje towarzyszyły uczniom w drodze powrotnej. Opowiadali o niesamowitej wycieczce, podczas której przy doskonałej zabawie poznali wiele ciekawostek przyrodniczych.

red. Krystyna Kolawa
Grażyna Dawiec