październik 18

Zajęcia przyrodnicze-MIESZKAŃCY GORCZAŃSKIEJ PUSZCZY

startMieszkanie w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego stwarza wiele okazji do kontaktu z przyrodą, którą uczniowie poznają namacalnie. Wspólne spacery, podziwianie malowniczego otoczenia, udział w zajęciach edukacyjnych to sposobność na poszerzanie wiadomości z zakresu ed. przyrodniczej.

Przyjaciele Przyrody z kl. 1-3, 11.10.2022 r., wybrali się do Ośrodka Edukacyjnego GPN w Porębie Wielkiej na zajęcia edukacyjne pt. Mieszkańcy gorczańskiej puszczy. Tam, podzieleni na grupy zaznajamiali się ze zwierzętami, które żyją w Gorcach. Podczas prezentacji multimedialnej, filmików z „fotopułapek”, poznawali zwyczaje gorczańskiej fauny. Ogromne wrażenie zrobiła na uczestnikach przepiękna ekspozycja z pokazami multimedialnymi. Wyglądające jak żywe zwierzęta i rośliny w przepięknym górskim otoczeniu zachwycały uczniów, którzy je podziwiali.

Spacer po parku pełnym jesiennych kolorów był doskonałą okazją na podsumowanie zdobytych wiadomości, które uczniowie bardzo dobrze zapamiętali.

red. Krystyna Kolawa
Grażyna Dawiec