październik 18

Dzień tabliczki mnożenia

image0Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zagościł już na dobre w naszej szkole. Akcja jest świetną okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po minionych wakacjach. Dnia 7 października w matematycznej zabawie wzięli  udział  uczniowie z klas 4-8 wraz ze swoimi nauczycielami matematyki, czyli  Panią Moniką Kulig i Panią Sabiną Zapała-Malec, które wraz z klasą 8b przygotowały  szereg atrakcji matematycznych.

Uczniowie z klasy 4, 5 i 6 przygotowali plakaty, którymi udekorowano szkolne korytarze.  Na lekcjach  matematyki systematycznie utrwalano tabliczkę mnożenia, aż do dnia wyłonienia klasowego mistrza, który został wybrany  poprzez prawidłowe  rozwiązanie testu składającego się z 30 działań w jak najszybszym czasie.
Oto tegoroczni  klasowi Mistrze Tabliczki Mnożenia:
Klasa 4-Wojciech D.
Klasa 5-Justyna W.