listopad 6

W otoczeniu drzew i krzewów

IMG_9532W obecnym zabieganym czasie, pełnym wirtualnych bodźców, nawet najmłodszy potrzebuje odskoczni i wytchnienia. Kontakt z przyrodą to wspaniała okazja, by wyciszyć emocje, poprawić samopoczucie i nastrój. Mamy to szczęście, że w naszej miejscowości przyroda jest na wyciągnięcie ręki i w każdej chwili można się nią cieszyć.

Uczniowie klas 1-3 dostrzegają zalety kontaktu z naturą, dlatego chętnie wychodzą na wycieczki i spacery. W środę (26.10) Przyjaciele Przyrody wybrali się na krótką wycieczkę do pobliskiego lasu, gdzie poznawali drzewa i krzewy rosnące w naszej okolicy. Była to doskonała okazja, by widziane w atlasie drzewa i krzewy odnajdywać w otoczeniu. Wydawać by się mogło, że jest to łatwe zadanie, ale z podaniem nazw niektórych drzew były trudności. Uczniowie będą utrwalać zdobyte wiadomości, ponieważ niedługo czeka ich konkurs związany z rozpoznawaniem poznanych gatunków.

red. Krystyna Kolawa
Grażyna Dawiec
Grażyna Kołodziejczyk
Katarzyna Wojtyczka
Dorota Wcisło

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 6 listopada 2022 by Natalia in category Uncategorized