styczeń 26

W zimowej szacie

Każda pora roku ma swój urok i niesie ze sobą liczne zmiany w otoczeniu. Przyjaciele Przyrody doceniają miejsce, w jakim mieszkają i dzięki któremu obcują z przyrodą zmieniającą się w czterech porach roku. Ponieważ obecnie króluje śnieżna zima, nadszedł czas, by poświęcić jej więcej czasu.

 Uczniowie kl. 1-3 biorący udział w innowacji uczestniczyli w działaniach, które przeznaczyli na obcowanie z obecną porą roku.  Zima to okres, który zachwyca pięknymi śnieżnymi pejzażami. Las pokryty białym puchem i oprószone śniegiem łąki malują wspaniały krajobraz. Ośnieżone szczyty tworzą  panoramę, która zapiera dech w piersi. Mróz zdobiący szyby w przepiękne wzory zachwyca swoim artyzmem. Wspaniałe zimowe zjawiska atmosferyczne stanowią inspirację dla wszystkich. Nasi uczniowie zmotywowani widokiem za oknem pod okiem wychowawców nauczyli się zimowego tańca i jak płatki śniegu wirowali po sali w takt śnieżnej melodii. Ponieważ choreografia spodobała się uczniom, taniec został wykorzystany podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Kolejne zadania poświęcone były przypomnieniu charakterystycznych cech obecnej pory roku. Uczniowie przedstawiali wyczerpujące informacje dotyczące zarówno flory jak i fauny w zimie. Opowiadali też o zjawiskach atmosferycznych swoistych dla niskich temperatur. Wielu wychowanków skorzystało z propozycji plastycznego konkursu zimowego. Uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i twórczym pomysłem podczas wykonywania „Pani Zimy”. Ponieważ technika wykonania prac była dowolna, różnorodność pomysłów zachwyciła wszystkich. W zmaganiu wzięło udział 22 uczniów z klas 1-3.

Wyniki:

I miejsce: Blanka Babuśka, Jacek Ogiela i Julia Kowalczyk
II miejsce: Anna Babuśka i Anabella Kuczaj
III miejsce: Antoni Kuczaj, Zofia Wąchała, Laura Głuch, Michał Michura, Natalia Filipiak
Wyróżnienia: Julia Łagosz, Jakub Złydaszyk

Wszyscy rywalizujący otrzymali dyplomy, a zdobywcy podium drobne nagrody.

Zimowe innowacyjne działania Przyjaciół Przyrody pozwoliły na wszechstronny rozwój ich osobowości. Zdobyte nowe doświadczenia: artystyczne i przyrodnicze zaowocują w przyszłości i wpłyną pozytywnie na twórcze uczestnictwo w życiu społecznym uczniów.

red. Krystyna Kolawa
Grażyna Dawiec
Grażyna Kołodziejczyk
Katarzyna Wojtyczka
Dorota Wcisło

Galeria zdjęć

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 26 stycznia 2023 by Natalia in category Uncategorized