luty 17

Zabawa karnawałowa w oddziałach przedszkolnych

„W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się”.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 15 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, Elzy, biedronki, spidermanów, piratów, hulków, strażaków czy kowbojów. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.

Główną atrakcją balu były eksperymentalne warsztaty chemiczne pt „Suchy lód” prowadzone przez firmę ”FAMIGA”, które były sfinansowane ze środków uzyskanych z Kiermaszu Bożonarodzeniowego.  Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się: co to jest suchy lód i dlaczego nazywamy go suchym? Jaka jest jego temperatura? Czy może się on topić jak prawdziwy lód? Oraz co to jest „sublimacja suchego lodu”. Metody stosowane podczas warsztatów  aktywizowały dzieci i stymulowały ich zmysły. Poprzez wykonywanie kreatywnych doświadczeń z suchym lodem dzieci poznały reakcję suchego lodu z wodą, tworzyły fryzury z baniek, obserwowały białe obłoki oraz olbrzymią bańkę mydlaną.  Przedszkolaki były również zaciekawione tym, że po dodaniu do wody z płynem słychać jest dziwne odgłosy w formie bulgotania, a z naczynia wydobywała duża ilość baniek mydlanych. Nauka przez zabawę jest najlepszą formą nauki dla dzieci i sprawia im ogromną radość.

Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech, radość i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na  słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcia.

red. Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 17 lutego 2023 by Natalia in category Uncategorized