Październik 20

Wycieczka do Chorzowa

15 października 2013 roku uczniowie klas 4-6 naszej szkoły uczestniczyli w nietypowych zajęciach edukacyjnych. Było troszkę przyrody, języka polskiego, muzyki, wychowania fizycznego, a nawet matematyki i informatyki – i to wszystko poza ławką lekcyjną! Czy to możliwe? Oczywiście, jeżeli jest się uczestnikiem wycieczki!
      Tym razem wyruszyliśmy do Chorzowa. Tam zwiedziliśmy ZOO. Była to okazja do zobaczenia tygrysów, lwów, różnych gatunków papug, małp i wielu innych zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszyły się żyrafy, słoń i niedźwiadek. Dodatkową atrakcją byłą tzw. skalna kotlina dinozaurów, w której znajdowały się modele zrekonstruowane na podstawie szczątków kopalnych znajdowanych w latach 1963-1971 na Pustyni Gobi przez grupę polskich paleontologów. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Mały Książe” w Planetarium Śląskim. Następnie mieliśmy możliwość przejazdu kolejką Elka Chorzów. Do wyboru były otwarte krzesełka i gondole. Wybraliśmy te ostatnie i nie żałowaliśmy. Z wysokości 2200 metrów podziwialiśmy boiska treningowe Stadionu Śląskiego, Halę Wystaw „Kapelusz” oraz piękny jesienny krajobraz.
      Droga powrotna też była urozmaicona – zatrzymaliśmy się w McDonalds. Posiłek sprawił, ze wróciły siły i w autokarze znów było słychać radosny śpiew. Wróciliśmy około godziny 20.00.  Zmęczeni, ale zachwyceni. Polecamy tę trasę. Na pewno zadziwi również Was!

                                                                                                     Małgorzata Kawecka

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 20 października 2013 by Natalia in category Bez kategorii