kwiecień 19

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w uroczystym apelu upamiętniającym Ofiary Zbrodni Katyńskiej. W tym roku przypada 83. rocznica mordu dokonanego przez sowieckie NKWD na blisko 22 tys. obywateli Polski wiosną 1940 roku oraz 80. rocznica ujawnienia przez Niemców informacji o znalezieniu w Katyniu masowych grobów. Uczniowie  przygotowali przejmujący występ, w którym w symboliczny sposób przedstawili śmierć polskich żołnierzy, oficerów Wojska Polskiego.  Oszczędność słowa, gestów i rekwizytów, symbolika barw i wzruszające piosenki w dobitny sposób podkreśliły tragizm zmordowanych i ich rodzin.

red. Dorota Węgielska

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 19 kwietnia 2023 by Natalia in category Uncategorized