kwiecień 24

Przygoda z doradztwem zawodowym

Przygoda z doradztwem zawodowym w klasie 7 i 8 powoli dobiega końca. Czas więc na podsumowanie naszych działań. Uczniowie oprócz samopoznania, przybliżenia świata zawodów, rynku pracy czy planowania swojej kariery edukacyjno-zawodowej byli również uczestnikami wycieczek w ramach Dni Otwartych w szkołach ponadpodstawowych do  Limanowej i Mszany Dolnej (Zespół Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego, I LO im. Władysława Orkana, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej, Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej).  Odwiedził nas również przedstawiciel Zespołu Szkół im. Józefa Marka z Mszany Dolnej z przygotowaną prelekcją na temat oferty edukacyjnej.

Dni Otwarte to dobry czas na to, by uczniowie, czyli potencjalni kandydaci, zobaczyli, jak wygląda nauka w konkretnej placówce. Podczas Dni Otwartych nauczyciele, młodzież i pracownicy szkoły przygotowali ciekawe wydarzenia sportowe, muzyczne, plastyczne czy językowe. Bardzo często dla odwiedzających przygotowany był także poczęstunek. Spotkania te miały w ciekawy i niebanalny sposób zachęcić młodych ludzi, by spośród wielu placówek wybrali tę jedną, konkretną szkołę.

            Przyszli absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 podczas wyjazdów godnie reprezentowali naszą placówkę, uważnie słuchali swoich przewodników, zadawali mnóstwo pytań dotyczących ofert edukacyjnych poszczególnych szkół średnich, dzięki czemu rozwiewali swoje wątpliwości związane z jakże ważnym wyborem swojej dalszej ścieżki edukacyjnej.

red. Katarzyna Murzańska


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 24 kwietnia 2023 by Natalia in category Uncategorized