maj 25

Sukcesy uczniów w konkursie historycznym

Bartłomiej Złydaszyk – uczeń klasy 8b został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić Głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”, a Ewelina Wojtyczka – uczennica klasy 8a zdobyła wyróżnienie.  19 maja 2023r. w Szkole Podstawowej nr 21 im. Świętego Jana Pawła II  w Nowym Sączu odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”.  Konkurs miał na celu upamiętnienie trzech  postaci: generała brygady pilota Stanisława Skalskiego – jednego z najlepszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej i bohatera Bitwy o Anglię,  generała broni Tadeusza Rozwadowskiego – współtwórcy Cudu nad Wisłą w 1920r.  oraz ks. dr. Piotra Stacha – prorektora Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej -Andrzej Duda.

      Na uroczystą galę przybyli laureaci wraz z opiekunami naukowymi oraz liczni zaproszeni goście.  Naszą szkołę reprezentował Bartłomiej Złydaszyk, który otrzymał tytuł laureata w kategorii praca modelarska. Wykonał model samolotu Stanisława Skalskiego, który zagwarantował mu miejsce w ścisłej czołówce. Wśród nagrodzonych uczniów znalazła się także Ewelina Wojtyczka wyróżniona za przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat Tadeusza Rozwadowskiego. W tej kategorii wzięła udział również Kamila Wąchała z klasy 8a.  Nasi uczniowie pokonali wielu uczestników  z Polski i zagranicy, którzy nadesłali  łącznie 511 prac.

Dla laureatów konkursu przewidziano wyjazd  studyjny do Strasburga.  Teraz czekamy na relację z wycieczki:)

red. Dorota Węgielska

Galeria zdjęć       


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 25 maja 2023 by Natalia in category Uncategorized