czerwiec 7

Przyjaciele Przyrody w ZOO

Rankiem 1 czerwca 2023 r. wszystkie dzieci  z kl. 1-3 obudziły się w cudownych nastrojach. Miały do tego powód. Nie dość, że nastało długo wyczekiwane przez nich święto-Dzień Dziecka i pogoda była wyśmienita, to jeszcze czekała ich wyprawa do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Uczniowie należący do innowacji Przyjaciele Przyrody z niecierpliwością i mocno podekscytowani spekulowali, jakie zwierzęta zobaczą. Po dojechaniu na miejsce rozpoczęła się przygoda. Zafascynowani kolejnymi zwierzętami, przemierzali alejki ogrodu. Raz po raz słychać było okrzyki: „och jaki ładny”, „ale duży”, ”na ilustracji inaczej wygląda”, itp. Duże wrażenie wywarło na nich spotkanie z żyrafą. To niesamowite zwierzę było na wyciągnięcie ręki i mrugało słodkimi oczkami.    Zachwycił ich także nieziemski paw. Ten cudowny rajski ptak spacerował między dziećmi, które nie mogły nadziwić się barwom jego upierzenia. Podziwiały także inne niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki – m.in. słonie, zebry, rysie, wilki, hipopotamy, małpki, żyrafy, lwy, tygrysy, pingwiny.

W ZOO gościli tego dnia strażacy, którzy zaprosili uczniów do wspólnej zabawy. Przygotowali wiele atrakcji. Przekazali uczestnikom zasady  pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazali wóz strażacki, nosze itp. Uczniowie mogli „gasić” pożar, a na koniec skorzystali z „dmuchańca”. Frajdy było wiele.

W drodze powrotnej posilili się w McDonald’sie, gdzie dzielili się niesamowitymi wrażeniami.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną i niecodzienną lekcją przyrody. Pełni nowych wrażeń relacjonowali swoją przygodę bliskim.

red. Katarzyna Wojtyczka
Krystyna Kolawa