czerwiec 12

Piesza wycieczka Przyjaciół Przyrody

Spędzanie czasu na łonie przyrody – śpiew ptaków, szum drzew, leniwie przesuwające się po niebie chmury to wspaniały relaks i odpoczynek, a zarazem sposób na pielęgnowanie ciekawości świata i kreatywności dziecka. Przebywanie na świeżym powietrzu ma wiele zalet, które wykorzystują uczniowie należący do innowacji Przyjaciele Przyrody. Nasze otoczenie sprzyja kontaktom z naturą, dzięki czemu mamy wiele możliwości obcowania z przyrodą. Tym razem uczniowie kl. 1-3 wybrali się na Polanę Nową. Na jej szczycie, przy bacówce upiekli kiełbaski, które bardzo smakowały uczestnikom w tym pięknym otoczeniu. Kolejnym punktem wycieczki był konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o Gorcach i Beskidach Wyspowych. Chętni uczniowie wcześniej przygotowywali się do udziału w zmaganiu. We wspaniałych warunkach, w otoczeniu Gorców, pisali test sprawdzający ich wiedzę. Ponieważ rywalizujący byli znakomicie przygotowani, nie obyło się bez dogrywki.

I miejsce zajął Hubert Babuśka z kl. II,
II miejsce otrzymała Anna Marszalik z kl. I,
III miejsce zajął Antoni Michura z kl. III
na miejscu IV uplasował się Michał Michura z kl. I

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody (breloki z logo-Przyjaciele Przyrody), natomiast zwycięzcy dostali dodatkowo książki przyrodnicze.

Wyjście w plener było także okazją do przypomnienia zawodu leśnika. Uczniowie doskonale wiedzieli na czym polega jego praca. Niektórzy z nich wyjawili, że w przyszłości pragną zostać leśniczymi.Najbardziej w charakterze tej pracy podoba im się namacalny kontakt z przyrodą.

Dużą atrakcją dla dzieci były zabawy na łonie natury: „w chowanego”, gra w piłkę, robienie szałasu, berek, itp. Uczniowie bardzo dobrze się bawili i nie spieszno było i do domu.

Wycieczka była sponsorowana ze środków zgromadzonych podczas rozprowadzania stroików i kwiatów wielkanocnych, które Przyjaciele Przyrody wykonywali wraz ze swoimi wychowawczyniami.

Dziękujemy p. Zofii kowalczyk za udostępnienie „bacówki”, dzięki czemu mogliśmy mile i owocnie spędzić czas.

red. K. Wojtyczka
K. Kolawa