czerwiec 21

WYNIKI KONKURSU „BEZPIECZNIE NA WSI”

Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie organizowanym przez Krus. Tegorocznym tematem XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego było hasło:  „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Celem konkursu było:
a) promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego;
b) popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej, w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

W zmaganiu wzięło udział 19 uczniów z klas 0-VII. Prace dwóch uczniów zostały wyróżnione. Są to: Maciej Kaim-kl. IV oraz Justyna Wojtyczka-kl. V.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, „smycze” i książki, a wyróżnieni dodatkowo puzzle i inne gadżety.

Gratulujemy uczestnikom!

red. Katarzyna Wojtyczka