październik 23

Wycieczka przedszkolaków do Gospodarstwa Edukacyjnego „W Zielonym Gaju”

12 października 2023 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do miejscowości Jastrzębie nieopodal Łukowicy, aby zwiedzić gospodarstwo edukacyjne „W Zielonym Gaju”.
Pobyt w gospodarstwie zaczęły od spotkania ze zwierzętami w Mini zoo. Chętnie karmiły barany chlebem przygotowanym przez gospodynię panią Agatę oraz słuchały pogadanki na temat żywienia zwierząt i odpowiedniego zachowania się w stosunku do nich. Dzieci mogły porównać życie na wsi „wczoraj i dziś” zwiedzając ponad stuletni dom wyposażony w starodawne sprzęty domowe oraz rolnicze. Zobaczyły m.in. piec do pieczenia chleba, lampę naftową, żelazko z duszą, tarę, wagę, łóżko z siennikiem, kołyskę, drewnianą walizkę, buty drewniaki. Gospodarze zaprezentowali narzędzia i maszyny, jakich dawniej używano do pracy na roli i w gospodarstwie. Dzieci z uwagą słuchały pogadanki na temat ich codziennej pracy.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w organizowanych zabawach. Brały również udział w zajęciach edukacyjnych ”Kolory jesieni”. Zapoznawały się z warstwami lasu; głównymi przedstawicielami roślin i zwierząt występujących w polskich lasach, w tym tych znajdujących się pod częściową lub ścisłą ochroną, a także jak zwierzęta przygotowują się do zimy i jakie zmiany w naturze zachodzą jesienią. Dzieci poszukiwały skarbów dla zdrowia i urody jakie można o tej porze pozyskać z natury.

Wycieczka zakończyła się pysznym poczęstunkiem. Wszyscy z wielkim apetytem zjadali grillowane kiełbaski i pieczone ziemniaczki, a także degustowali pyszną herbatę z domowym sokiem malinowym.

Dzięki gospodarzom, którzy stworzyli przemiłą atmosferę podczas naszego pobytu wrażenia z wizyty „W Zielonym Gaju” z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.

red. Agnieszka Wąchała


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 23 października 2023 by Natalia in category Uncategorized