grudzień 20

EKOLOGICZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY

W okresie przedświątecznym sklepy oferują nam wiele gotowych ozdób, dekoracji, gadżetów świątecznych. Jednak to te wykonane własnoręcznie są wyjątkowe i niepowtarzalne, gdyż w ich tworzenie władamy wiele serca. Do wykonania pięknych ozdób i dekoracji wystarczy szyszka, gałązka, suszone owoce, nasiona – wszystko to co daje natura.
Uczniowie naszej szkoły mogli się o tym przekonać biorąc udział w konkursie na „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”, który został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej. Celem konkursu było kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia, pobudzenie aktywności twórczej. Pierwszy etap konkursu miał miejsce w naszej szkole. Wpłynęło 14 prac. Wszystkie stroiki były bardzo ładne, prawdziwe dzieła sztuki, każdy posiadał swój indywidualny charakter. W swoich pracach uczniowie wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą. Zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom artystyczny. Komisja nie miała łatwego zadania. Wytypowano 6 prac, które przekazano do Starostwa Powiatowego w Limanowej i tam wzięły one udział w kolejnym etapie konkursu.
15 grudnia Komisja Konkursowa (spośród 122 prac) wybrała ich zdaniem najładniejsze, w pierwszej kolejności biorąc pod uwagę nawiązanie do tradycji świąt Bożego Narodzenia, folkloru, oryginalność kompozycji, estetykę wykonania, samodzielność wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych.

Mamy powody do radości. Troje uczniów naszej szkoły stanęło na podium:

W kategorii I Dzieci w wieku szkół podstawowych klasy 1 do 4:

MIEJSCE II: Antoni Michura kl. 4

W kategorii II Dzieci w wieku szkół podstawowych klasy 5 do 8:
MIEJSCE I: Szymon Obajtek kl. 5
MIEJSCE III: Martyna Palac kl. 6

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Pani Dyrektor za ufundowanie nagród. Laureaci zostaną dodatkowo nagrodzeni w styczniu 2024 r. w Starostwie.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania za udział w konkursie i poświęcony czas. Biorąc udział w  konkursie pielęgnujemy wspaniałą, bożonarodzeniową tradycję oraz kontynuujemy dzieło naszych przodków.

red. E. Drabik

Posted 20 grudnia 2023 by Natalia in category Uncategorized