maj 6

SEANS W PLANETARIUM ASTRO ARENA – oddziały przedszkolne oraz I-IV

29 kwietnia 2024 r. w naszej szkole gościliśmy pana Daniela Stasiaka – animatora astronomii z przenośnym planetarium Astro Arena. O tym, że warto mieć w życiu pasję pan Daniel wie od dzieciństwa. Dzisiaj zawodowo dzieli się swoją pasją w mobilnym planetarium. W bardzo zrozumiały sposób prowadzi i promuję edukację astronomii  na każdym etapie rozwoju, zarówno dla dzieci przedszkolnych, jak i  starszych. Zajęcia w planetarium rozpoczęły się od prezentacji meteorytów, teleskopu Newtona Synta, szkiców obserwacyjnych i zdjęć z wypraw na całkowite zaćmienie Słońca. Następnie pan Daniel zaprezentował seans na żywo ukazujący piękno nocnego nieba, wyobrażenia gwiazdozbiorów, strony świata, Gwiazdę Polarną, zjawiska na niebie oraz Układ Słoneczny. Kolejnym etapem poznania wszechświata  był seans symulujący lot w kosmos „Kolorowy Wszechświat”. Z bliska dzieci mogły zobaczyć planety, mgławice i galaktyki.

red. G. Dawiec

Posted 6 maja 2024 by Natalia in category Uncategorized