marzec 19

Mistrzowie Słówek – wyniki konkursu z języka angielskiego

Nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek”. Wydarzenie to przyciągnęło 22 uczniów z klas V-VIII, którzy z entuzjazmem rywalizowali o tytuł mistrza. Konkurs miał na celu nie tylko wyłonienie najlepszego uczestnika, ale także zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego przy pomocy nowoczesnych technologii oraz pokazanie, jak ważne i przydatne jest poszerzanie swojego słownictwa. Uczniowie przez miesiąc ćwiczyli, rozwijali i doskonalili znajomość słówek, regularnie rozwiązując zadania na platformie Lingos.

Jan Dawiec z kl. 5 zdobył maksymalną ilość punktów w konkursie – 45! W nagrodę otrzymał za darmo pakiet Premium na platformie Lingos na 1 miesiąc, natomiast Dagmara Chorągwicka z kl. 5, Julia Kowalczyk z kl. 5 i Weronika Karpierz z kl. 7 zdobyły 44p.  Uczniowie ci otrzymali dyplomy z wyróżnieniem i drobne upominki. Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni imiennymi dyplomami za udział w konkursie, nauczyciele j. angielskiego uzyskali Certyfikat Innowacyjnego Nauczyciela, natomiast szkoła – Certyfikat Innowacyjnej Szkoły.

Konkurs „Zostań Mistrzem Słówek” już po raz drugi okazał się wielkim sukcesem i udowodnił, że nauka języka angielskiego może być fascynująca i pełna radości. Uczniowie mieli okazję nie tylko sprawdzić swoje umiejętności, ale także zdobyć nowe doświadczenia i motywację do dalszej nauki. Organizatorzy zapowiedzieli, że planują kontynuację konkursu w przyszłości, aby jeszcze więcej uczniów mogło wziąć w nim udział i rozwijać swoje lingwistyczne talenty.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu!

red. Natalia Kuziel, Dorota Węgielska

Posted 19 marca 2024 by Natalia in category Uncategorized