grudzień 4

I etap innowacji „Mały chwat poznaje i chroni świat” zakończony

przedszkole 709Innowacja „Mały chwat poznaje i chroni świat” nadal trwa, właśnie zakończyliśmy I etap jesienny. W ramach podjętych działań odbyliśmy pięć wycieczek krajoznawczo – przyrodniczych oraz dwa spotkania na terenie szkoły. Poznawaliśmy pobliskie ekosystemy i podziwialiśmy otaczające nas piękno na które na co dzień nie zwracamy uwagi. Efektem tej wyprawy były prace plastyczne pt. „Nasza najbliższa okolica”. Kolejnym działaniem było porządkowanie terenu wokół szkoły i zbieranie śmieci. Uczestniczyliśmy również w grzybobraniu ucząc się rozpoznawania gatunków jadalnych i trujących oraz rywalizując o tytuł „Najlepszego grzybiarza” . Bezsprzecznie   należy się on rodzeństwu Martynce i Przemkowi Wojtyczka ucz. kl. II. Poznawanie gatunków drzew rosnących w najbliższej okolicy to nasze kolejne działanie. Uczyliśmy się rozpoznawać poszczególne gatunki korzystając z zebranych wcześniej liści oraz posiłkując się atlasami i pomocą nauczycielek. Tytuł znawcy drzew przypadł w udziale:   Martynce Wojtyczce i Weronice Kołodziejczyk ucz. kl. II. Kolejny etap innowacji przed nami, a więc do działania!

red. Grażyna Kołodziejczyk,
Krystyna Kolawa