czerwiec 5

Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Szybkiego Liczenia”

CAM01628W czwartek, 28 maja 2015r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Szybkiego Liczenia”. Adresowany był do uczniów klas I – III. Na zaproszenie odpowiedziało 11 uczniów z kl. I, 6 z kl. II i 6 z kl. III. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci, ale przede wszystkim pokazanie innej strony królowej nauk, która może być źródłem doskonałej zabawy. Uczniowie mieli do wykonania trzydzieści różnorodnych działań w określonym czasie – 15 minut. Zadania były dostosowane do poziomu danej klasy. Udział w konkursie stwarzał uczniom możliwość sprawdzenia i porównania swoich umiejętności matematycznych i tempa liczenia z innymi.
W każdej klasie wyłoniono Mistrza Szybkiego liczenia:

• klasa I – Jan Kowalczyk
  • klasa II – Amelia Jurkowska
  • klasa III – Paweł Baran

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatora.

Atmosfera była gorąca, czuło się ducha rywalizacji, uczniowie bawili się dobrze i byli zadowoleni z udziału w zabawie konkursowej. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

red. Ewa Drabik

Posted 5 czerwca 2015 by Natalia in category Uncategorized