czerwiec 5

Dzień Rodziny 2015

Kiedy koniec maja i czerwca w kalendarzu gości,
Pełno jest w rodzinach czułości i radości.
To zaledwie namiastka słów, jakie usłyszeli rodzice zgromadzeni w sali gimnastycznej naszej szkoły podczas DNIA RODZINY, który odbył się 01.06.2015r. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek, witając wszystkich uczestników i zapraszając do wspólnej zabawy, którą prowadziły: K. Wojtyczka i D. Wcisło. Pierwszą atrakcją tego dnia był szkolny konkurs Twoja twarz brzmi znajomo. Zadaniem uczniów zgłoszonych do rywalizacji było wcielenie się w rolę wykonawcy, którego wybrali. Konkurencja była duża i jury, w którego skład wchodzili: p. Małgorzata Kawecka, p. Ewa Drabik, p. Justyna Kowalczyk i p. A. Potaczek, miało trudne zadanie. Wzorowo przygotowane utwory pod względem choreograficznym, upodobnienie się do „oryginału”, wywierały ogromne wrażenie na widzach, którzy najpierw oglądali teledysk, a następnie występ uczestnika konkursu. Idący po czerwonym dywanie mali artyści, mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy estrady. Jury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii klas 0-III:

I miejsce-Kamil Kowalczyk, kl. III
II miejsce-Ewelina Wojtyczka, kl. 0-5-latki
III miejsce- Milena Kuczaj, kl. III oraz Martyna Wojciarczyk, kl. III

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce-Aleksandra Dawiec, kl. V, Paweł Kowalczyk, kl. V, Patrycja Zasadni, kl. IV
II miejsce- Julia Ogiela, kl. IV
III miejsce- Anna Wąchała, kl. V oraz Maria Rucka, kl. V

Nie tylko wygrani otrzymali nagrody, ale również pozostali wykonawcy: Maria Ślusarczyk, Krzysztof Kowalczyk, Weronika Kubik, Aleksandra Szczepaniak, Martyna Wojtyczka.

Miłą niespodzianką Dnia Rodziny było wspólne kolorowanie „ilustracji gigantów”. Każda klasa wraz z rodzicami otrzymała kolorowankę, za której wzorowe pokolorowanie mogła wygrać nagrodę dla całej klasy. Powstawały piękne wielobarwne dzieła. Najpiękniejsze wykonane zostały przez: kl. 0-6-latki , kl. III, kl. IV, V i VI.

Ponieważ działania te wymagały dużego zaangażowania, należało „naładować baterie” udając się na przepyszny obiad i deser, które dodały energii biesiadującym uczestnikom do przeżywania kolejnych punktów programu.

Zespół Śwarni Lubomiyrzanie tym razem „na kolorowo”, przygotował występ dla swoich rodziców. Wspaniale wyśpiewane i wygrane życzenia powodowały, że w niejednym oku pojawiła się łza. Wręczone, wykonane przez uczniów upominki będą przypominać o tym dniu, a podarowane przez rodziców słodkości swoim dzieciom umilą wspólnie spędzony czas.

Wspaniałą zabawę zakończyło rozstrzygnięcie szkolnych konkursów: matematycznego oraz polonistyczno-muzycznego.

Konkurs matematyczny- Mistrz szybkiego liczenia, w klasach młodszych, przeprowadzony przez p. Ewę Drabik.

Najlepiej i najszybciej liczą: w kl. I- Jan Kowalczyk , w kl. II- Amelia Jurkowska, w kl. III- Paweł Baran.

Konkurs polonistyczno-muzyczny, w którym uczniowie mieli do melodii „Sarna” ułożyć swoje słowa dotyczące Mamy. Ponieważ utwory były na wysokim wyrównanym poziomie, postanowiono wszystkim przyznać nagrody, które otrzymali: Kamil Kowalczyk- kl. III, Julia Ogiela- kl. IV, Patrycja Zasadni,-kl. IV, Magdalena Kapłoniak- kl. IV, Aleksandra Dawiec- kl. V, Gabriela Kowalczyk,-kl.V, Paweł Kowalczyk-kl. V, Maria Rucka-kl. V, Łucja Ziołkowska-kl V.

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 5 czerwca 2015 by Natalia in category Uncategorized