czerwiec 18

XI Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II

??????????14 czerwca 2015 r. po raz jedenasty w Lubomierzu „Na ogrodach” zebrali się uczestnicy Gorczańskiego Spotkania z Janem Pawłem II. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod obeliskiem z tablicą upamiętniającą Papieża – Polaka, gdzie udali się przedstawiciele władz, szkół i organizacji oraz uczestnicy spotkania, którzy tu przybyli nawet z odległych zakątków Polski. Tutaj można było w ciszy pomodlić się i przywołać w pamięci postać Wielkiego Polaka i jego rozważania. Ukochane góry Jana Pawła II przypominały to, o czym mówił On sam – to tutaj można odnaleźć samego siebie, poprzez obcowanie z przyrodą i siłę z niej płynącą.  Ci, którzy byli tu po raz pierwszy mieli możliwość obejrzenia skromnego szałasu –„Papieżówki”, w którym przebywał Ojciec Święty jeszcze jako Kardynał Karol Wojtyła.

Na polanie „Na ogrodach” tłumnie zebrali się wierni. O godzinie 15.00 odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie modlitwa przyjęła charakter artystyczny, bo przecież „Kto śpiewa, modli się podwójnie”. Zespół ze Szkoły Podstawowej nr1 w Lubomierzu – muzyka i taniec. Mali artyści wspominali, dziękowali i zapewniali Jana Pawła II, że polskie dzieci Go kochają. Na wszystko najwyraźniej zerkał   Ojciec Święty, gdyż z nieba strumieniami lały się promienie słoneczne jak uśmiechy do zgromadzonych na tej uroczystości.                           Następnie uroczystość nabrała podniosłego charakteru, o godzinie 16.00 rozpoczęła się Msza święta. Oprawę muzyczną zapewnił chór parafialny „Jutrzenka” z Lubomierza oraz Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej.

Po zakończeniu Eucharystii, tradycyjnie wszyscy goście zostali poczęstowani regionalnymi potrawami, w tym roku przygotowanymi przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu. W międzyczasie dokonywano wpisów do Pamiątkowej Księgi. Spotkanie miało wyjątkowy charakter dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu ludzi. To spotkanie łączy pokolenia, warto tu przyjeżdżać z całymi rodzinami i przeżywać tę uroczystość w tak wspaniałej atmosferze.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 18 czerwca 2015 by Natalia in category Uncategorized