listopad 12

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Historycznego

??????????11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu: Narodowe Święto Niepodległości. Po 123 latach niewoli nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Nasi bohaterscy przodkowie walczyli o wolność, a odzyskując ją udowodnili, że są jednym z najbardziej wytrwałych i dumnych narodów świata. Dla narodu ważna jest pamięć o jego historii. Uczniowie naszej szkoły z klas kl.4-6 również zgłębili tajniki historycznych wydarzeń związanych ze Świętem Niepodległości.  Poznali dzieje przodków, a następnie stanęli do sprawdzenia swoich wiadomości w Szkolnym Konkursie Historycznym. 10 listopada 2015r. nastąpiło jego rozstrzygnięcie. A oto zwycięzcy, którzy zaprezentowali się na wysokim poziomie:

I miejsce – Paweł Kowalczyk (kl.6)
II miejsce – Kamil Kowalczyk (kl.4)
III miejsce – Elżbieta Wąchała (kl.6) oraz Katarzyna Kozyra (kl.6)
Wyróżnienie: Julia Ogiela (kl.5) oraz Anna Wąchała (kl.6)

Uczniowie otrzymali nagrody, gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 12 listopada 2015 by Natalia in category Uncategorized