listopad 22

I KONKURS RECYTATORSKI „Wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”

konkurs recytDnia 10 grudnia 2015 r. odbędzie się Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat. Każdy z uczestników przygotowuje do recytacji jeden wiersz Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie chętne przedszkolaki !!! Szczegóły konkursu poniżej.

Regulamin konkursu recytatorskiego
1. Nazwa konkursu: I Konkurs Recytatorski: „Wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”.
2. Organizator konkursu: mgr Renata Ogiela
3. Cele konkursu: Kontakt z książką oznacza poznawanie utworów literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Umożliwia poznawanie języka literackiego, poszerza wiedzę, sprzyja skupieniu uwagi, rozwojowi wyobraźni, mowy i myślenia. Wiersze pomagają w rozumieniu wartości takich jak : miłość, dobro, prawda, piękno, przyjaźń. Dziecięca literatura dostarcza także treści, które dzieci wykorzystają podczas różnego rodzaju zabaw.
Cele:
– rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci, wrażliwości artystycznej
– wzbogacanie słownictwa dzieci
– budzenie wyobraźni i postaw twórczych
– promocja dziecięcej literatury
– kształtowanie pozytywnych uczuć estetycznych
– upowszechnianie kultury żywego słowa
– pobudzanie naturalnej ekspresji u dzieci
– poszerzanie osobistych doświadczeń dzieci poprzez kontakt ze sztuką.

4. Czas trwania konkursu: 18.11.2015 r. – 11.12.2015 r.
Przesłuchanie uczestników odbędzie się 11.12.2015 r.

5. Kryteria: dykcja, intonacja, kultura słowa, ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność prezentowanego utworu, odgrywanie określonych ról i scenek wynikających z treści wiersza.

red. Renata Ogiela

Posted 22 listopada 2015 by Natalia in category Uncategorized