styczeń 20

XIX Dziecięcy Festiwal Kolędowy „Kolędować każdy może” Szczawa 2016

IMG_8147Rankiem, w śnieżną i mroźną sobotę 16.01, rozpoczęły się w Szczawie przesłuchania uczestników XIX Dziecięcego Festiwalu Kolędowego „Kolędować każdy może”. Każdy z nich wykonywał kolędę lub pastorałkę, która miała ścisły związek z ideą Świąt Bożego Narodzenia. Wśród 100 śpiewających z Nowosądeczczyzny znaleźli się również nasi uczniowie, którzy nas nie zawiedli i jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Najmłodszą uczennicą naszej szkoły, która zajęła drugie miejsce w kategorii przedszkolnej była Wiktoria Kuczaj. Zaprezentowała tradycyjną kolędę Wśród nocnej ciszy. W kategorii klas I-III wystąpili Klaudia Babuśka z kolędą Śliczna gwiazda i Kacper Wąchała śpiewający góralską kolędę Świynty Scepon. Niestety, pomimo że wypadli bardzo dobrze, nie udało im się dotrzeć na podium. Kolejna Uczestniczka to Magdalena Kapłoniak z kl. V, która wyśpiewała i wygrała na skrzypcach wyróżnienie kolędą Skoczmy do Betlejem. Na drugim miejscu uplasował się duet: Aleksandra Dawiec i Gabriela Kowalczyk z kl. VI. Zrobiły duże wrażenie na jurorach prezentując kolędę Jam jest dudka. Wspaniałe nagrody i wielkie brawa były ukoronowaniem zaangażowania naszych uczniów. Gratulujemy!

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 20 stycznia 2016 by Natalia in category Uncategorized