Marzec 14

Dziś zapraszamy Was o przedszkolu myśleć czas!

IMG_218914.03.2014r. zorganizowano w naszej szkole Dzień Otwarty dla przyszłych Przedszkolaków i ich Rodziców. Spotkanie odbyło się pod tytułem ,,Dziś zapraszamy Was o przedszkolu myśleć czas” w ramach projektu ,,Wszystko zaczyna się od przedszkola”. Jego celem strategicznym było dostarczenie rodzicom przyszłych przedszkolaków kompleksowej wiedzy na temat edukacji przedszkolnej i skłonienie ich do podjęcia decyzji o skierowaniu dziecka do placówki. Przekroczenie progu przedszkola dla wielu dzieci staje się poważnym przeżyciem. Te trudne początki na równi z maluchami przeżywają rodzice. Aby proces adaptacji dziecka był miłym przeżyciem, zorganizowaliśmy spotkanie, w czasie którego najmłodsi wychowankowie naszej szkoły  pod kierunkiem nauczycielek: Grażyny Kołodziejczyk, Danuty Kowalczyk i Doroty Wcisło, mogli zaprezentować to, czego się nauczyli i jakie umiejętności zdobyli. Na uroczystości nie zabrakło również rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych. W montażu słowno-muzyczno-tanecznym dzieci dały popis umiejętności pięknej recytacji, ,,słowiczego” śpiewu, przede wszystkim zaś tańca przy  dźwiękach brazylijskiej ,,Samby” i greckiej ,,Zorby”. Piękne, stosowne stroje, uszyte przez Mamusie naszych pociech, nadały blasku tańcom, które wzbudziły wielki aplauz i podziw wśród zgromadzonej publiczności. W dalszej części spotkania odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe oraz zajęcia plastyczne. Przybyli na spotkanie goście mieli okazję zwiedzić oddziały przedszkolne, poznać bliżej ofertę edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami oraz przekonać się, jak wygląda dzień w przedszkolu. Udział najmłodszych w Dniu Otwartym, to dobry sposób, aby zachęcić nasze pociechy do chodzenia do przedszkola. W tym dniu w naszej placówce panuje wyjątkowo uroczysta atmosfera, a wspomnienie wspólnie spędzonych chwil pozostają na długo w pamięci wszystkich uczestników spotkania.

                                                                             red. Danuta Kowalczyk

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 14 marca 2014 by Natalia in category Bez kategorii