marzec 24

W ten wiosenny czas posprzątajmy wokół nas!

iphone 04821 marca witamy po raz kolejny pierwszy dzień wiosny. Pogoda słoneczna, rześkie powietrze, nastrój sprzyja świętowaniu. Starsi uczniowie naszej szkoły w tym dniu  zamienili granatowe mundurki na kolorowe, wesołe ubrania, przecież to czas radosny. Młodsi natomiast wyruszyli poszukiwać pierwszych oznak tej pięknej pory roku.  Pojawiają się pierwsze nieśmiałe roślinki i słychać już śpiew ptaków, więc nie jest to trudne zadanie. Nie ma już śladu po zimowym letargu.
Wydaje się, że nie ma o tej porze nic przyjemniejszego od długiego spaceru. Niestety, piękno budzącej się natury jest przyćmione widokiem, który straszy spacerowiczów. Zaśmiecone rowy, pobocza, mnóstwo śmieci! „Ustawa śmieciowa” powinna już przynieść pozytywne efekty. A tymczasem widok, który do tej pory zatruwał nam życie nie zmienił się.  Skończył się zimowy czas i wyłaniają się z ukrycia porozrzucane śmieci. Wychodząc naprzeciw problemowi p. Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek oraz O. Piotr Głód Proboszcz Parafii w Lubomierzu zorganizowali wielkie sprzątanie. Zaprosili mieszkańców wsi, by włączyli się w tę akcję. Kolorowe plakaty zachęcały hasłem ”Posprzątajmy razem okolicę”. Bierność w dzisiejszych czasach nie jest już w modzie. Więc każdy kto chce nadążyć  za duchem współczesności bierze worek do ręki, zakłada gumowe rękawice i w ten sposób okazuje swój patriotyzm. Tak. Taka prozaiczna wydawałoby się sytuacja pokazała komu tak naprawdę zależy na tej „Małej Ojczyźnie”.  W akcji wzięli udział nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice: p. Justyna Kowalczyk i p. Alicja Złydaszyk. Trud i włożony wysiłek zostały nagrodzone poczęstunkiem, który był przygotowany dla wszystkich uczestników w szkole.

Serdecznie dziękujemy osobom, które poświęciły swój czas i wzięły udział w tym przedsięwzięciu!

red. Małgorzata Kawecka

Posted 24 marca 2014 by Natalia in category Bez kategorii