maj 28

Są już wyniki sprawdzianu po klasie szóstej!

Uczniowie klasy szóstej, pod czujnym okiem nauczycieli, cały rok ciężko i systematycznie pracowali, by udowodnić, że posiadają już odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby zakończyć edukację w szkole podstawowej i niebawem rozpocząć nowy etap – naukę w gimnazjum. Sprawdzian po klasie szóstej był dla nich pierwszym egzaminem, do którego musieli przystąpić. Obył się on 5 kwietnia 2016 r. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podała we wtorek 24 maja wstępne wyniki sprawdzianu wieńczącego szkołę podstawową. Średni wynik uzyskany przez szóstoklasistów w całej Polsce wynosi 63% punktów, w Gminie Mszana Dolna 65%, nasza szkoła uzyskała natomiast wynik 70%. Szczegółowe wyniki z poszczególnych przedmiotów :

Część pierwsza

język polski
Szkoła – uzyskała wynik 74%
Gmina – 72 %
Powiat – 71 %
Województwo – 71%

Szkoła – uzyskała wynik 66 %
Gmina –57 %
Powiat – 54 %
Województwo – 54%

Część druga

język angielski
Szkoła – uzyskała wynik 64%
Gmina –66 %
Powiat – 66%
Województwo – 71%

W naszej szkole wynik sprawdzianu z języka polskiego i matematyki ukształtował się na 7 staninie w skali dziewięciostopniowej, natomiast z języka angielskiego na staninie 4. Tym samym zajęliśmy czwarte miejsce w rankingu 13 szkół z naszej Gminy.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 28 maja 2016 by Natalia in category Uncategorized