Wrzesień 4

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Wszystko co dobre, szybko się kończy…

CAM00552 (800x600)  W poniedziałek 2 września 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Uczniowie  pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny. Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9.00 uroczysta Msza Święta w kościele. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie miał mieć miejsce uroczysty apel. Na inauguracji nowego roku szkolnego obecni byli uczniowie klas I-VI, dzieci z oddziałów przedszkolnych, grono pedagogiczne, dyrektor szkoły oraz rodzice. Gdy już wszyscy zajęli miejsce na sali gimnastycznej, rozpoczęto część oficjalną. Po komendzie Baczność! został wprowadzony sztandar szkoły, po czym zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.
Następnie głos zabrała dyrektor  – Pani Jadwiga Baran-Stożek, która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa skierowała do tych najmłodszych, którzy przekroczyli po raz pierwszy próg szkoły i czuli się jeszcze trochę niepewnie. Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
W końcu przyszedł czas na występ artystyczny, który ubarwiony wesołymi piosenkami o szkole przy akompaniamencie keyboardu i skrzypiec, pokazał nam jaka powinna być szkoła, by uczniowie byli zadowoleni i chętnie w niej przebywali. Nie wszystkie życzenia będą mogły być spełnione, trudno nadążyć za nowatorskimi pomysłami młodzieży, ale…  wiadomość z ostatniej chwili, że następne wakacje będą za dziesięć miesięcy, na pewno będzie poważnie rozważona i raczej w stu procentach urzeczywistniona. Na zakończenie tego dnia wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas z wychowawcami na spotkania organizacyjne.

Przypominamy wszystkim uczniom: „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro” Rozpoczynając naukę pamiętajcie, że chodzi tu również o Waszą przyszłość. Warto o nią zadbać!

Renata Ogiela
Małgorzata Kawecka

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 4 września 2013 by Natalia in category Bez kategorii