listopad 23

„Na straganie w dzień targowy….” – inscenizacja wiersza Jana Brzechwy

lll-139Starając się zainteresować dzieci twórczością Jana Brzechwy, a równocześnie przybliżyć im tematykę zdrowego żywienia uczniowie klasy trzeciej pod opieką pani wychowawczyni Krystyny Kolawy zaprezentowali inscenizację jednego z wierszy tego autora pt.: „Na straganie”.  Przedstawienie odbyło się 17 listopada 2016 r. Grupa uczestników innowacji czytelniczej, którzy wcielili się w role aktorów, zaprosiła na występ kolegów z klasy drugiej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wcześniej mali aktorzy ćwiczyli bez wytchnienia swoje   role, nie zapominając również o przygotowaniu odpowiedniej scenografii. Uczniowie zmierzyli się z tremą, ale ich wysiłek nie poszedł na marne. Widzowie z zaciekawieniem oglądali scenki z życia warzyw, które miały uświadomić ich ogromną rolę w naszej diecie, a na zakończenie nagrodzili artystów zasłużonymi oklaskami.

red. Grażyna Kołodziejczyk

Posted 23 listopada 2016 by Natalia in category Uncategorized