sierpień 22

Wakacje w Margoninie

20170716_120930W ramach współpracy dwóch samorządów Miasta i Gminy Margonin woj. wielkopolskie oraz Gminy Mszana Dolna, 30 dzieci z Lubomierza, Łętowego i Łostówki wraz z wychowawcami i kierownikiem grupy panią dyrektor Jadwigą Baran-Stożek wypoczywało nad jeziorem Margonińskim w dn. 11-17 lipca 2017 r.

Po przyjeździe na miejsce spotkali się z bardzo miłym przyjęciem ze strony dyrekcji miejscowej szkoły, która zapewniła im doskonałe warunki pobytu – smaczne wyżywienie, nocleg oraz możliwość korzystania z hali i boisk sportowych. W czasie dalszego pobytu dzieci uczyły się jazdy na nartach wodnych pod kierunkiem instruktora i ratownika wodnego oraz korzystały
z parku wodnego i plaży. Bardzo chętnie brały udział w zajęciach na wodzie i z niezwykłą determinacją dążyły do opanowania trudnej sztuki jazdy na nartach wodnych. Szczególnie uzdolnione w tym zakresie okazały się Julia Ogiela i Magdalena Kapłoniak z Lubomierza.

Oprócz rekreacji nad wodą uczestnicy wypoczynku zwiedzali okoliczne atrakcje turystyczne. Zorganizowano wycieczki do:

– Kołobrzegu, w którym zwiedzono latarnie morską i Muzeum Minerałów Polskich, dzieci również miały możliwość popłynięcia w rejs po morzu statkiem „Pirat”,

– Gniezna, w którym dzieci zobaczyły Muzeum Początków Państwa Polskiego, Stare Miasto oraz uczestniczyły we mszy św. w Katedrze Gnieźnieńskiej. Pokonując 250 schodów  weszły również na taras widokowy usytuowany na południowej wieży Katedry, skąd mogły podziwiać przepiękną panoramę miasta. Na zakończenie zwiedzania pierwszej stolicy Polski, dzieci miały czas na relaks i odrobinę przyjemności, kosztując przepysznych  tradycyjnie wyrabianych lodów,

– Biskupina, gdzie zwiedziły Muzeum Archeologiczne, w tym Osadę Łużycką (VIII w p.n.e).

Niezwykłą atrakcją dla dzieci okazała się wizyta w gospodarstwie agroturystycznym „Alpakoland”, gdyż  mogły spacerować  po wybiegu alpak- zwierząt hodowanych dla pozyskania wełny na kołdry i poduszki o właściwościach antyalergicznych.

W ramach zajęć integracyjnych zorganizowano dzieciom ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem biesiadnych pieśni, rozgrywki sportowe oraz udział  w gali disco polo na plaży, gdzie wysłuchały koncertu zespołów M.I.G. i CLIVER.

W ostatnim dniu pobytu pan burmistrz Janusz Piechocki zaprosił wszystkich na zwiedzanie farmy wiatrowej,  wręczył pamiątkowe upominki i bardzo serdecznie pożegnał uczestników wypoczynku życząc wszystkim szerokiej drogi.

Szczęśliwi, zadowoleni, pełni wrażeń i wdzięczni  uczestnicy wypoczynku wraz z wychowawcami składają podziękowania  panu Wójtowi Bolesławowi Żabie oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wakacyjnego wypoczynku w Margoninie.

red. Mirosława Jarosz
Jadwiga Baran – Stożek