Kwiecień 30

Święto Szkoły 2021

unnamedPierwszego maja obchodzimy Święto Patrona Szkoły – Świętego Józefa. W tym roku uroczystość ta jest inna od tych znanych nam do tej pory. Aby uczcić pamięć orędownika naszej placówki, nie spotkamy się na tradycyjnej akademii, ale możemy i chcemy zaprosić Panią Dyrektor, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów do obejrzenia specjalnie przygotowanej „wirtualnej” akademii. Ta, zupełnie inna, forma świętowania przedstawia postać św. Józefa, opisując Jego życiorys, krótką historię jak to Święty Józef stał się patronem naszej szkoły. Zamieszczony fragment o św. Józefie oczami papieża Franciszka, zainspirowany listem „Patris corde – Ojcowskim sercem”, dodatkowo podkreśla wyjątkowość tego Świętego, któremu poświęcony jest cały rok 2021. W prezentację wplecione są również występy laureatów Szkolnego Konkursu Pieśni o Świętym Józefie. Młodzi artyści (Anna Dawiec (kl. IV), Emilia Wąchała (kl. IV), Wiktoria Kuczaj (kl. V), Urszula Kolibabka (kl. VI a), Ewelina Wojtyczka (kl. VI a), Kacper Adamczyk (kl. VI b) samodzielnie przygotowywali swój występ i w piękny sposób uczcili pamięć o naszym Patronie. Za przykładem starszych kolegów i swojej siostry podążyła Kornelka Kuczaj z oddziału przedszkolnego (występ pozakonkursowy), która również swoim śpiewem pokazała szacunek do Świętego Józefa.

https://view.genial.ly/607dafe13498050d6fc5db12/interactive-content-sw-jozef

Po obejrzeniu zamieszczonego materiału zachęcamy wszystkich do przejścia „Szkolnej ścieżki św. Józefa, czyli wirtualnego escape roomu”. Zapraszamy do udziału w grze, której zadania oparte są na prezentacji o naszym Patronie.

https://view.genial.ly/60853afc256e570d364e4b70/interactive-content-sciezka-ze-sw-jozefem

Święty Józef jest Patronem naszej parafii i szkoły, uczyńmy Go również opiekunem naszego codziennego życia. Zwracajmy się do Niego ze wszystkim, co nas trapi, obciąża, wierząc, że nas wysłucha i nam pomoże.

Opracowały:
Dorota Wcisło
Katarzyna Wojtyczka
Ewelina Wojtyczka, kl. VI a


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 30 kwietnia 2021 by Natalia in category Uncategorized