Październik 15

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

??????????W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jedno z nich ma szczególne znaczenie dla całej społeczności szkolnej – 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. W związku z tym, 12 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu miała miejsce uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczna rozpoczęła się od „Szkoliady”, czyli humorystycznej wersji „Familiady”, którą przygotowali uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego. Przedstawienie to wywołało uśmiech na twarzach zgromadzonych, natomiast o oprawę muzyczną zatroszczyli się członkowie zespołu Folkart, działającego w naszej szkole. Prowadzący Kacper Adamczyk serdecznie powitał wójta Gminy Mszana Dolna Bolesława Żabę, Panią Dyrektor Jadwigę Baran-Stożek, nauczycieli, pracowników szkoły oraz koleżanki i kolegów.

Młodzi artyści piosenką, słowem i skeczem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli, ich poświęcenie, czujność  i troskę  o dobro wychowanków oraz wręczyli nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły piękne  jesienne wrzosy.

Po zakończeniu akademii głos zabrała pani Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała nauczycielom  za dotychczasowe zaangażowanie i wysokie wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Głos zabrał również Pan Wójt Gminy Mszana Dolna, który życzył nauczycielom wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następie Pan Wójt rozdał ufundowane przez siebie stypendia naukowe dla sześciu uczniów i absolwentów naszej szkoły za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021.

Cała uroczystość przebiegła w miłej, ale podniosłej atmosferze. Z całą pewnością występ dał wszystkim okazję, nie tylko do świetnej zabawy, ale i refleksji.

red. Grażyna Dawiec
Natalia Kuziel

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 15 października 2021 by Natalia in category Uncategorized