Listopad 2

Praktyczna lekcja biologii

IMG-20211028-WA0000W czwartek 28 października br. naszą szkołę odwiedził pan Piotr Joniec – lekarz weterynarii. Spotkał się z uczniami klasy VI. Pan Piotr przeprowadził lekcje biologii, której tematem były choroby pasożytnicze wywołane przez nicienie i płazińce. Lekcja była atrakcyjna, ponieważ opierała się w głównej mierze na praktycznych zajęciach. Pan doktor przedstawił przyczyny, objawy oraz sposoby zapobiegania chorób, takich jak: glistnica, tasiemczyca, owsica oraz włośnica. Następnie uczniowie mieli możliwość pracy z żywymi preparatami pasożytów. Połączenie teorii z praktyką przyczyniło się do dużego zaangażowania się uczniów w pracę na lekcji, zapewne przyniesie też lepsze efekty edukacyjne.

Pod koniec spotkania pan Piotr opowiedział o swojej pracy,  w interesujący sposób przedstawił tajniki zawodu weterynarza. Uczniowie poznali również ciekawostki na temat zwierząt.

Być może w przyszłości lekcja ta zaowocuje również rozwijaniem zainteresowań w takim kierunku i pomoże w wyborze zawodu? Na pewno te zajęcia pokazały jak w piękny sposób połączyć hobby i pracę.

Pamiętajcie, ważne jest, by znaleźć w sobie pasję i ją pielęgnować!

red. Anna Niżnik

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 2 listopada 2021 by Natalia in category Uncategorized