Listopad 7

Trening asertywności dla uczniów klasy VI i VIIb

badz_asertywny1W dniu 5 listopada 2021r. w szkole zostały zorganizowane warsztaty dla uczniów kl. VI i VIIb z psychologiem – panem Grzegorzem – pracownikiem Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa. Tematem spotkania była „asertywność”. Zajęcia rozpoczęły się od zabaw, które budowały przyjazną atmosferę wśród uczniów i zachęcały ich do swobodnego wypowiadania się. Kolejnym etapem było wspólne odkrywanie znaczenia słowa „asertywność” i analiza różnorodnych sytuacji, z którymi uczniowie spotykają się na co dzień, wymagających od nich umiejętności odmawiania oraz wyrażania własnego zdania, krytyki, emocji i potrzeb przy jednoczesnym poszanowaniu uczuć i poglądów innych osóbUczniowie chętnie angażowali się w proponowane przez psychologa zadania, ucząc się jednocześnie asertywności.

red. Dorota Węgielska


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 7 listopada 2021 by Natalia in category Uncategorized