Kwiecień 26

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

IMG_7966Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu zaznajamianie z przepisami oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorem OTWP jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy:
▪ Państwowej Straży Pożarnej,
▪ Ministerstwa Edukacji i Nauki,
▪ Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
▪ Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkich FOŚiGW,
▪ Lasów Państwowych,
▪ jednostek samorządu terytorialnego,
▪ instytucji ubezpieczeniowych,
▪ innych instytucji, organizacji społecznych oraz fundacji.

 Uczniowie naszej szkoły podjęli się tego trudnego zadania. W szkolnym etapie konkursu wyłoniono zwycięzców, którzy wzięli udział w gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Dawiec, Jan Kowalczyk, Kacper Adamczyk oraz Bartłomiej Złydaszyk. Dwóch uczniów stanęło na podium: Jan Kowalczyk, który uplasował się na III miejscu oraz Ania Dawiec. Dziewczynka zajęła I miejsce i tym samym przeszła do etapu powiatowego, który odbył się w Limanowej. Uczennicy nie udało się wygrać, ale napisała test na wysokim poziomie i otrzymała nagrodę za udział. Był to bon upominkowy uprawniający do 2 wejść na halę basenową w Limanowej. Dużą atrakcją podczas zmagań powiatowych był pokaz ratowania paralotniarza, który utknął na drzewie. Strażacy pokazali sprzęt oraz sposób wyciągania z opresji poszkodowanego.

Dziękujemy mamom uczniów: Pani Annie Kowalczyk oraz Pani Bożenie Dawiec, które pomogły w uczestnictwie w konkursie, zapewniając dowóz na turniej.

Wszystkim reprezentantom naszej szkoły należą się szczególne gratulacje, ponieważ zakres materiału związanego z turniejem jest bardzo obszerny, a pytania są bardzo trudne. Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy pożarniczej.

red. Katarzyna Wojtyczka

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 26 kwietnia 2022 by Natalia in category Uncategorized