Czerwiec 17

ORIENTACJA ZAWODOWA W KL. I-III

IMG_8655Podczas zajęć związanych z orientacją zawodową w kl. I-III podejmuje się szereg działań, które dotyczą wstępnego zapoznania uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy. Dzięki tym przedsięwzięciom uczniowie nie tylko rozwijają proaktywną postawę wobec pracy i edukacji, ale poznają i rozwijają swoje zainteresowania i pasje. W ramach poznawania zawodów uczniowie kl. I-III spotkali się z pielęgniarką, listonoszem oraz pasjonatką pszczelarstwa. 

Podczas pierwszego spotkania, pielęgniarka, p. Janina Nachman, omawiała tajniki swojego zawodu. Przedstawiła wady i zalety pracy w przychodni lekarskiej i szkole. Pokazała narzędzia, którymi się posługuje oraz przeprowadziła pogadankę na temat higieny jamy ustnej i osobistej.

Na zajęciach z listonoszem, p. Dariuszem Bąkiem, uczestnicy poznali jego zawód. Omawiał drogę listu i paczki od adresata do nadawcy. Podarował uczniom niespodziankę-paczkę z Urzędu Poczty w Mszanie Dolnej , która zawierała słodkości.

Ostatni zawód, jaki namacalnie poznali to pszczelarz. Pani Ewa Michura opowiedziała o swojej pasji jaką jest pszczelarstwo. Przedstawiła szczegółowo pracę w pasiece. Podczas prezentacji scharakteryzowała owady-pszczoły, ich wygląd, zwyczaje, sposób życia, itp. Przyniosła wiele rekwizytów, które pomogły w zrozumieniu procesu powstawania miodu, m. in. fragmenty ula, plastry miodu, miodarkę. Uczestnicy mieli możliwość ubrania stroju pszczelarza, poznali także rodzaje miodu i mogli je skosztować. Wszyscy zajadali się smakowitymi przysmakami. Dużą atrakcją była wizyta niedźwiadka, który był przyjazny dla pszczółek i częstował dzieci pysznymi cukierkami.

Dzięki bezpośrednim spotkaniom z przedstawicielami różnych zawodów, uczniowie kl. I-III wzbogacili swoją wiedzę i poznali specyfikę ich pracy.

red.  Grażyna Dawiec
Krystyna Kolawa
Katarzyna Wojtyczka

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 17 czerwca 2022 by Natalia in category Uncategorized