czerwiec 28

PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „Jesteśmy chrześcijanami i patriotami”

plakietkaInnowacja Jesteśmy chrześcijanami i patriotami była innowacją religijno-patriotyczną, którą prowadzono w roku szk. 2021/2022. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. I-III. Podczas zajęć mieli możliwość rozbudzania ducha patriotyzmu oraz kształtowania prawidłowych postaw chrześcijańskich. Działania innowacyjne:

-zajęcia, podczas których poznali sylwetki świętych i błogosławionych:

• św. Jana Pawła II
  • św. Franciszka z Asyżu
  • św. Kingi
  • bł Stefana Wyszyńskiego
  • św. Józefa;

-wycieczki do miejsc kultów religijnych i związanych z duchem patriotyzmu (część kosztów była sponsorowana)

• Papieżówka
  • Centrum Jana Pawła II
  • Kopalnia Soli w Bochni
  • Kopiec Kościuszki;

-wyjścia:

• na cmentarz
  • do kościoła parafialnego;

-konkursy szkolne

• recytatorski związany z wierszami o tematyce patriotycznej ;
  • plastyczne dotyczące świętych: św. Franciszka, św. Józefa,
  • wiedzy-bł. Stefan Wyszyński;

-konkursy pozaszkolne:

• kartka dla powstańca w ramach akcji Bohateron;

-zajęcia o tematyce patriotycznej (II wojna światowa, Powstanie Warszawskie, 11 listopada, 3 Maja);

-teatrzyk online Niebajka o Powstaniu Warszawskim;

quiz o tematyce patriotycznej;

-malowanie na szkle -chętne dzieci otrzymywały farby i malowały sylwetki wybranych świętych, które były rozprowadzane wśród uczniów w szkole jako promocja talentu.

Na zakończenie innowacji każdy uczestnik otrzymał plakietkę: Jestem chrześcijaninem i patriotą.

Dzięki działaniom związanym z innowacją uczniowie poznali historię, zabytki, miejsca pamięci narodowej i kultu. Zaznajomili się z biografiami wybranych patriotów i świętych. Swą postawą udowodnili, że są prawdziwymi patriotami i chrześcijanami.

Opracowanie:
mgr Grażyna Dawiec