wrzesień 2

Rozpoczęcie roku szkolnego

??????????Wakacje jak zwykle minęły szybko, więc nadszedł czas powrotu do szkoły. W myślach szumią morskie fale, czy też górski wiatr, a rzeczywistość jednak przypomina o powrocie do szkoły… 

Początek roku szkolnego, rozpoczął się mszą świętą odprawioną przez O. Proboszcza Marka Kustronia, w kościele pw. św. Józefa w Lubomierzu. Podczas homilii Ojciec Proboszcz zachęcał do „wypłynięcia na głębię” i podjęcia wytężonej pracy w nowym roku szkolnym. Pobłogosławił pierwszoklasistów i poświęcił im plecaki.

Dalsza część uroczystości odbywała się w sali gimnastycznej, gdzie zgromadzeni uczniowie i ich rodzice uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego 2022/2023. Prowadzący akademię, Kacper Adamczyk, przypomniał o tragicznych wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej, której 83 rocznica przypada w tym roku. Uzmysłowił także uczniom, że minął już beztroski czas i że trzeba wrócić do obowiązków szkolnych. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły p. Jadwiga Baran-Stożek, która omówiła sprawy organizacyjne. W dalszej kolejności odbyło się ślubowanie uczniów kl. I, którzy złożyli swoją przysięgę w obecności Pocztu Sztandarowego i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Otrzymali symboliczne upominki i dyplomy, które będą im przypominać o tej doniosłej uroczystości. Cieszymy się, że pierwszoklasiści zasilili szeregi naszej szkoły i będą współtworzyć jej dobrą tradycję.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom owocnej nauki uwieńczonej wysokimi ocenami oraz sukcesami w konkursach i zawodach sportowych, a pracownikom wytrwałości w zamierzonych zadaniach i satysfakcji z pracy. Niech nie zabraknie wszystkim uśmiechu na co dzień, kreatywności i wzajemnych inspiracji!

red. Katarzyna Wojtyczka

Galeria  zdjęć

 

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 2 września 2022 by Natalia in category Uncategorized